Ładowanie...
reverial.net
Kliknij, aby skopiować adres
Ładowanie...
discord.reverial.net
Kliknij, aby dołączyć
Avatar
Witaj na Reverial.net!
Aby dołączyć, zaloguj lub zarejestruj się.
Internet Explorer: Internet Explorer is not supported. Please upgrade to a more modern browser.
Zamknięcie Reverial.net
Temat zablokowany
DoreK Stwórca
878 postów
326 tematów
Lokalizacja: Warszawa
około rok temu


Zamknięcie działalności Reverial
2015-2023


Czas na... koniec.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że zdaję sobie sprawę z pewnej chaotyczności tego ogłoszenia oraz być może dziwnej decyzji biorąc pod uwagę ostatnie działania związane z rozwojem Reverial oraz inwestycji. Postaram się w tym temacie wyjaśnić, dlaczego taka decyzja oraz dlaczego lepiej, że podjąłem ją teraz, a nie później.

Oczywiście w dalszym ciągu można grać na serwerach, natomiast wraz z dniem 10 marca 2023 serwery Reverial zostaną wyłączone.
Koniec edycji trybów Survival oraz Skyblock nastąpi także 10 marca 2023.
Zakup usług został już wyłączony - więcej informacji dot. rozliczeń przekazuję w dolnej części tego ogłoszenia.

Powód 1: człowiek
Od wielu miesięcy osobiście zmagam się z pewnym problemem. Nie chcę się rozpisywać na temat szczegółów - jest to kwestia bardziej prywatna, natomiast mój większy zapał do reaktywacji serwera pojawił się...

wraz z rozpoczęciem tego problemu.

Wynikało to z tego, że mocno chciałem się czymś zająć poza pracą, która zajmuje mi dużo czasu. Przez wiele miesięcy pracowaliśmy nad reaktywacją serwera i udało nam się osiągnąć zamierzone cele - przynajmniej pod względem samych serwerów, a nie rozwoju społeczności. Bo to nam się niestety nie udało, ale o tym później.

Generalnie w tym momencie przekonałem się nie tylko co do tego, że znowu tracę chęci do rozwijania serwera, ale też do tego, że pochłania to 90% mojego wolnego czasu (którego i tak nie mam za wiele) oraz generuje niepotrzebne koszty. Jakkolwiek to zabrzmi, chcę skupić się na sobie, swoim rozwoju, swoich relacjach.
Ogólnie ta kwestia jest bardziej skomplikowana, lecz nie jest to temat który należy rozwijać w publicznym ogłoszeniu.

Powód 2: rynek się zmienia
Tak jak wspomniałem wcześniej, nie udało mi się spełnić celów dot. rozwoju społeczności. Co jest niestety istotne w tym biznesie. Serwery są znacznie droższe w utrzymaniu i aktualnie jestem sporo na minus. Inwestowałem dość sporo w marketing licząc na wzrost popularności serwerów - przekonałem się jednak, że rynek serwerów Minecraft jest trochę inny niż zdołałem zapamiętać. Tak naprawdę, by się wybić, potrzeba mieć dobre kontakty z bardziej znanymi osobami, albo chociaż więcej pieniędzy, by opłacić u nich promowanie. Nie jestem w stanie podjąć się tak ryzykownej inwestycji.

W tym momencie mimo wydanych już wielu pieniędzy (od momentu rozpoczęcia prac nad reaktywacją - czyli będzie jakieś pół roku) mamy średnią graczy 3 dziennie oraz faktury które po zsumowaniu są kilka razy wyższe od przychodów 😆

Powód 3: wypalenie?
Po prostu przestało mnie to tak kręcić, jak w w latach 2017-2019 czy nawet 2020. Zdałem sobie sprawę o tym już jakiś czas temu, myślę że niedawno po starcie reaktywacji. Możliwe, że wpływ na takie odczucie ma niepowodzenie jeśli chodzi o sam start i kolejne decyzje, lecz... wszystko się ze sobą jakoś łączy.

Skoro w tym momencie czuję, że jest to pewnego rodzaju ciężar (nie tylko sam serwer, ale firma którą powołałem głównie z myślą o nim oraz przyszłych projektach), biorąc pod uwagę sytuację opisaną w powodzie 1, zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny. To jest właśnie ten moment.

Koniec ostateczny
Nie planuję więcej tworzyć serwerów Minecraft. Chcę zamknąć ten rozdział i skupić się na innych rzeczach.
Gdybym zwlekał z tą decyzją, prawdopodobnie byłbym (i nie tylko ja - serwer wsparło finansowo wiele innych osób!) jeszcze bardziej stratny niż dotychczas.

Dalej będę rozwijał pewien mały projekt związany z tą grą, lecz jest to bardziej hobby.

Co dalej? Kupiłem/am rangę, oszukałeś mnie?!?!?!

  • Serwer Discord zostanie zarchiwizowany w większości - aktywny przez jakiś czas pozostanie wyłącznie kanał ogólny.
  • Strona Reverial.net pozostanie zarchiwizowana - nie będzie możliwości tworzenia nowych treści oraz rejestracji kont.
  • Możliwe, że zmieni się administrator Reverial.net - przywrócenie do stanu sprzed grudnia 2022. O tym zostaniecie poinformowani przez stronę oraz drogą mailową.
  • Koniec edycji trybów Survival i Skyblock nastąpi w dniu 10 marca 2023.
  • W przypadku zakupionych usług rang na wyznaczony okres (15/30/45/365 dni), jeśli w dniu zamknięcia Reverial ranga dalej będzie aktywna, kupujący otrzymają pełny zwrot pieniędzy.
  • W przypadku zakupionych usług rang na edycję zwrot nie przysługuje (ranga została przyznana - edycje zostają zakończone).
  • W przypadku zakupionych ReverCoins, gdy na koncie gracza znajdują się wszystkie zakupione środki, kupujący otrzymają pełny zwrot pieniędzy.
  • Zwroty odbędą się przy użyciu tej samej metody, jakiej użyto podczas płatności.
  • Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości ze strony kupujących proszę o kontakt (https://reverial.net/kontakt).
  • Jeśli chcesz otrzymać schemat swojego regionu, wyspy czy działki, skontaktuj się ze mną na Discordzie (DoreK#1444 lub kanał na serwerze #ogólny), mailowo ([email protected]) lub w prywatnej wiadomości na tej stronie do 10 marca.
    Daj znać jaki masz nick oraz z jakiego serwera chcesz otrzymać schemat, a także nazwę regionu/ID działki (lub po prostu "wszystko").
    Aby otrzymać schemat, w przypadku kontaktu na Discordzie musisz być zweryfikowany z serwerem, w przypadku kontaktu mailowego musisz posiadać zweryfikowane z serwerem Minecraft konto na tej stronie z tym samym adresem e-mail z którego wyślesz wiadomość, a w przypadku kontaktu w prywatnej wiadomości - zweryfikować konto na stronie z serwerem Minecraft.

Podziękowania
Chyba najważniejsza część tego ogłoszenia.

Chcę podziękować:

  • każdemu, kto - od 2017, a właściwie od 2015 (początku istnienia DCrafta), choć raz wszedł na serwer. Zobaczył reklamę, został zaproszony przez kogoś - stał się choć w jakimś stopniu częścią naszej społeczności.
  • Stałym graczom, którzy współtworzyli ten serwer, nieraz mi pomagali czy motywowali do dalszego działania. Budowaliście naszą społeczność i odegraliście bardzo dużą rolę w to, jak schodzimy ze sceny!
  • Najlepszej ekipie, jaką mogłem sobie wyobrazić. Nie tylko tej, z którą jesteśmy obecnie - entile96, _Soe_, ms12shadow, _Ponczek__ czy JanekFiranek, ale też każdej innej osobie, która do niej należała. Kamil, wiem że to czytasz - Tobie też

    Natomiast jeśli chodzi o obecną ekipę, która jest zdecydowanie najdłużej - spora część nawet 6 lat - chciałbym publicznie jeszcze raz Wam podziękować za ogromny wkład w serwer. Nie tylko za aktywność na nim, za moderację, ale też za wsparcie serwera - nie tylko finansowo, ale też 'rozwojowo' (wiele wspaniałych pomysłów), czy PR-owo. Jesteście świetnymi znajomymi. Nawet przyjaciółmi. Przykro, że po tylu latach kończy się to, co nas w pewnym sensie połączyło, ale nasze drogi na pewno się tu nie rozchodzą. Przynajmniej taką mam nadzieję :)
  • Donatorom oraz Patronom, którzy łącznie i bezinteresownie wsparli finansowo ten serwer na przełomie ostatnich lat. Dzięki za zaufanie!
  • Wszystkim naszym programistom (obecnie JanekFiranek i ja xd) za wsparcie techniczne Reverial.
  • Budowniczym, którzy wybudowali dla nas świetne budowle. Wspaniała robota!
  • Każdemu, kto kupił cokolwiek w naszym sklepie. Każda złotówka umożliwiała dalsze istnienie i rozwój serwera - zarówno spod szyldu DCraft jak i Reverial.

Podsumowując...
Dzięki temu serwerowi poznałem wiele wspaniałych osób. Spora część z nich do dziś jest moimi przyjaciółmi.
Był to niby zwykły serwer do gry, natomiast każdy serwer budują ludzie - a to ludzie są największą wartością. 

Zdobyłem duże doświadczenie, rozwinąłem swoje umiejętności. Bardzo dużo się nauczyłem!

Ostatni raz na serwerach zobaczymy się 10 marca 2023.

Jeśli chcecie napisać coś od siebie, opowiedzieć swoją historię z tym serwerem - możecie zrobić to na naszym Discordzie (https://discord.reverial.net) na kanale #pożegnania ewentualnie mailowo [email protected] (tylko się przedstawcie jakimś nickiem ;]).


Mam nadzieję... do zobaczenia! 💜



Ostatnio edytowany: około rok temu

🥒 OGÓREK 🥒