Ładowanie...
reverial.net
Kliknij, aby skopiować adres
Ładowanie...
discord.reverial.net
Kliknij, aby dołączyć
Avatar
Witaj na Reverial.net!
Aby dołączyć, zaloguj lub zarejestruj się.
Internet Explorer: Internet Explorer is not supported. Please upgrade to a more modern browser.
Przewidywane zawieszenie działalności Reverial.net
Temat zablokowany
DoreK Stwórca
878 postów
326 tematów
Lokalizacja: Warszawa
ponad 2 lat temu


Przewidywane zawieszenie działalności serwerów Reverial.net


Niestety...
Po ponad 9 miesiącach nieprzerwanego funkcjonowania sieci Reverial.net, będziemy zmuszeni zawiesić działanie serwerów na czas nieokreślony. W kolejnej części tej informacji postaramy - a raczej postaram (jako właściciel) się wyjaśnić z jaką sytuacją mamy do czynienia od wielu miesięcy i dlaczego prawdopodobnie będziemy musieli postąpić tak, a nie inaczej.

Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o...
Utrzymanie serwerów - przy ostatnim kryzysie jeśli chodzi o aktywność graczy - jest bardzo trudne. Osobiście nie jestem w stanie wykładać w Reverial pieniędzy ze względu na to, że mam swoje problemy - głównie młodsza część społeczności może tego nie rozumieć, jednak są ważniejsze sprawy finansowe, niż serwer gry. Właściwie to za chwilę się przeprowadzam i przechodzę "na swoje", przez co muszę liczyć się z każdym groszem.

Do tej pory udawało się serwer utrzymać z datków graczy oraz przychodu ze sklepu, lecz były bardzo ciężkie momenty, zwłaszcza w ostatnim czasie. Sytuacji nie pomaga fakt, że ostatnio zupełnie nie mam czasu wolnego ze względu na wyjazdy - głównie zarobkowe.

Teraz po prostu nie ma wyjścia
Nastał wrzesień - i mimo osiągnięcia 100% celu w sierpniu nie oznacza to, że sytuacja finansowa Reverial jest jakaś dobra. Przez spory okres działalności musiałem dokładać do serwera ze swoich prywatnych pieniędzy, a nawet był miesiąc, w którym musiałem opłacić praktycznie cały serwer. Więc przychód z sierpnia został przeznaczony właśnie na poprzednie miesiące działania sieci. Faktury, które przyszły pierwszego września - dalej są nieopłacone (stan na 07.09.2021). Niestety mimo wielu ogłoszeń na Discordzie i serwerach, sytuacja ta nie uległa zmianie - wciąż nie ma środków na jej opłacenie. Jest to niecałe 54 euro, co daje około 250 zł. Należy mieć też na uwadze, że miesięczny koszt utrzymania to nie tylko serwery, na których znajdują się usługi (np. tryby, proxy czy lobby). Do tego dochodzą koszty za serwer na kopie zapasowe, usługę automatycznego sklepu (store.reverial.net) czy nawet pluginy, które trzeba kupować, by móc rozwijać serwery dalej. Choć pluginów ostatnio nie kupowałem (poza anticheatem, który kupił Ponczek), bo nie było na to pieniędzy - mimo różnych pomysłów i planów na rozwój trybów.

Co dalej?
Na ten moment serwery działają, lecz w każdej chwili mogą zostać zablokowane. W naszym przypadku jest to o tyle niekorzystna sytuacja, że serwer dedykowany, z którego korzystamy, nie będzie możliwy do odnowienia po tym, jak zostanie on nam odebrany. Problem polega na tym, że instalacja za serwer dedykowany kosztuje tyle, ile miesięczna opłata - czyli blisko 48 euro. Serwer który mamy udało nam się odkupić po kosztach od kogoś innego, więc dla nas będzie to spora strata.

Discord
Jeśli serwery zostaną zawieszone, dostęp do naszego Discorda dla nowych użytkowników będzie tymczasowo niemożliwy (gdyż weryfikacja odbywa się za pośrednictwem serwera Minecraft). Nie będą działać także funkcje związane z ReverVerify czyli np. aktualizacja nicków i tak dalej. 

Minecraft
Serwer po zawieszeniu będzie wyświetlał się jako wyłączony. Możliwe, że tak już zostanie...

Jest jakaś szansa? 
Właściwie jedyną szansą jest opłacenie serwera. W tym przypadku musimy uzbierać 250 zł właściwie od razu - wsparcie serwera, póki ten nie jest wyłączony, dalej jest możliwe. W tym celu można skontaktować się ze mną: https://reverial.net/kontakt :)
Więcej informacji o donacjach: https://reverial.net/donacje
Z góry dziękuję każdej osobie, która zamierza wesprzeć serwer i utrzymać go przy życiu!

Na pożegnanie (pewnie) przyjdzie czas...



Ostatnio edytowany: ponad 2 lat temu x 1

🥒 OGÓREK 🥒