Ładowanie...
reverial.net
Kliknij, aby skopiować adres
Ładowanie...
discord.reverial.net
Kliknij, aby dołączyć
Avatar
Witaj na Reverial.net!
Aby dołączyć, zaloguj lub zarejestruj się.
Internet Explorer: Internet Explorer is not supported. Please upgrade to a more modern browser.
Przyjęte Trzeci tryb Reverial [Zbiorczy]
Temat zablokowany
DoreK Stwórca
878 postów
326 tematów
Lokalizacja: Warszawa
ponad 3 lat temu

Dorek szalejesz, nawet nie wystartowałeś z tymi riwerialami a już trzeci tryb?!
No cóż - podstawowym założeniem Reverial jest jego intenstywny rozwój. Zależy mi na tym by w 2021 dostarczyć większość znanych i lubianych przez graczy trybów w "Reverialowej" odsłonie. Plan dość ambitny i biorąc pod uwagę to jak wyglądały prace nad obecnymi trybami myślę, że jak najbardziej możliwy.

Prośba do społeczności
Chcę, żebyście mieli swój wkład w tworzenie naszej sieci i w to, jak będzie ona wyglądała.
Aktualnie czyli 5 dni przed startem do dyspozycji są dwa tryby - wszystkim dobrze znany Survival oraz Creative, który na początku jest w dość podstawowej formie ale na pewno będzie rozwijany.

Jednak na dwóch trybach polegać nie można i trzeba zachęcić graczy czymś więcej. W związku z tym chcę, abyście zaproponowali jakiś tryb, który według was powinien pojawić się w Reverial jako trzeci. Od razu mówię że na razie odpadają wszelkie minigry ze względu na to że chcemy dostarczyć dopracowane minigry i przy nich jest po prostu znacznie więcej rzeczy do zrobienia.

Moja propozycja to Skyblock, tryb który ostatnio cieszy się dość sporą popularnością wśród graczy. Ale może jest jakiś tryb, który zasługuje na większą uwagę? Zapraszam do dyskusji =)

PS: jeśli macie jakieś propozycje do aktualnych trybów to utworzcie nowy wątek w odpowiednim dziale :>



Ostatnio edytowany: ponad 3 lat temu x 1

🥒 OGÓREK 🥒

Kosssa
19 postów
3 tematów
ponad 3 lat temu

Więc tak. Skyblock jedynie gdzie działa "poprawnie" to hypixel, takie podserwery bardzo szybko umierają [mówimy o ilości graczy, ich przyroście itd} Przykład? Prosze bardzo. Multiblock, Brodaci.##### [Nie mam zamiaru reklamowac w ten sposob tego serwera] Multiblock opierał się tam na aqua blocku, sky blocku i terra blocku. Było mnóstwo dodatkowych funkcji, które urozmajicały tam rozgrywkę. Na starcie grało tam po 100-150 osób. Miesiąc później - bum. 20 graczy, i to nie zawsze. Często zdarzało się, że było ich mniej. Można powiedzieć, że przecież serwer serwerowi nie równy. A jednak. Jest masa serwerów, gdzie skyblock był głównym trybem, i właściwie na nim opierał się dany serwer, a zainteresowanie nim od startu spadało, i spadało. Jak dla mnie - sky block odpada. Zbyt duże ryzyko zmarnowania cennych godzin pracy.

Moją propozycją byłby w tym przypadku mógłby być klasyczny Prison. Tematem nawiązuje do reszty podserwerów, jak i głównego - survivalu. Tylko jak dobrze wiemy, tam odbywa się wszystko w "więzieni". Dlaczego ten tryb? Ktoś powie, że wyszedł z mody już dawno temu. W pewnym sensie się zgodzę, cały hype na prison minął już dość dawno. Ale wystarczy chwile pomyśleć logicznie, że taki prison, z masą nowych urozmaiceń, dodatków, questów itd. Byłby świetnym centrum stałej rozrywki dla graczy Reverialu. Potrzeba miejsca, gdzie klasyczne tryby doznają przysłowiowego oświecenia. Jeśli już miałby być prison, to mam kilka naprawdę ciekawych pomysłów, jak go urozmaicić ;) 

To jest moja propozycja na tryb. 



x 1
DoreK Stwórca
878 postów
326 tematów
Lokalizacja: Warszawa
ponad 3 lat temu

Jeśli chodzi o SkyBlocka to myślę, że jest to kwestia tego, by odpowiednio przyciągnąć i zachować graczy. Choć może masz rację, że jest to hype na początek, a potem pada - aczkolwiek znam pewien polski serwer który jest skyblockiem na dość niskim poziomie technicznym mam tu na myśli opieranie wszystkiego na skripcie i tak dalej oraz problemy z lagami, a mimo to osiągnął spory sukces bo kilka miesięcy po miał ponad 100 graczy online. Zatem myślę że to zależy od podejścia.

Co do Prisonu to propozycja jest okej, ale...
Sam miałem robić ten tryb w 2018 w ramach sieci DCrafta, bo na Prison sam grałem kiedyś i bardzo dobrze wspominam ten tryb. Faktem jest to że wymaga on dużo pracy więc może będzie to czwarty tryb, ale jest jeden problem. Mam wrażenie że Prison nie jest jakoś bardzo lubiany wśród graczy i nie wiem czy uda się ich do niego przyciągnąć. Choć z drugiej strony Prisonów też dużo nie ma i jeśli się czymś będziemy wyróżniać (a obsługa 1.16.4 jest już sporym wyznacznikiem) to jest szansa że ktoś się tym zainteresuje.

Prison jest o tyle fajny że pozwala na wiele godzin rozgrywki bo jest określony cel czyli opuszczenie więzienia i wyjście na wolność. Tylko problemem jest trochę pewna monotonność, przez którą gracze mogą się znudzić - bo w zasadzie to założeniem jest kopanie w sektorach i zdobywanie kolejnych leveli, nic nadzwyczajnego D:

Kwestia do przemyślenia ale na pewno nie zostawię tego tematu na lodzie =)



x 1

🥒 OGÓREK 🥒

Szakal97PL
1 postów
0 tematów
ponad 3 lat temu

moim zdaniem Skyblock musi być naprawdę dobrze przemyślanym trybem

bardzi ważna jest ekonomia żeby była zbalansowana

Mi osobiscię podojaba się hard skybloki czyli bez spawnerów oraz takie nie przekombinowanie nie zawsze wiecej oznacza lepiej serwer musi byc czytelny i przejrzysty

ważne jest żeby gracze mieli możliwość powiekszania wyspy do znacznych rozmiarów oraz bardzo długie edycje lub wogule brak ich zachęca to do ambitnych budowli

pozdrawiam +1 dla skybloka

 



x 1
DoreK Stwórca
878 postów
326 tematów
Lokalizacja: Warszawa
ponad 3 lat temu

Długie edycje to jak najbardziej spoko pomysł, ich brak - już nie.

Z doświadczenia wiem że jednak większość graczy woli jak jest nowa edycja po jakimś czasie bo zamiast faktycznie zbudować coś ambitnego to odchodzą pod pretekstem "uu wszystko mam, dorek dawaj mie tu nowo edycje" xD

Dzięki za cenne porady. Z pewnością się przydadzą 🧡



🥒 OGÓREK 🥒

DoreK Stwórca
878 postów
326 tematów
Lokalizacja: Warszawa
ponad 3 lat temu

Zgodnie z przewidywaniami trzecim trybem będzie Skyblock =)
Zachęcam do składania propozycji na #propozycje, #skyblock (Discord) oraz na https://reverial.net/forum/view/38-skyblock/



🥒 OGÓREK 🥒