Serwer

Wejdź na serwer przez adres reverial.net
Serwer jest offline.

Discord

 Dołącz używając linku discord.gg/r6Xqp5A
Obecnie jest 88 użytkowników online.
Avatar Avatar Avatar
Witaj na Reverial.net!
Zaloguj się lub załóż konto, aby dołączyć do naszej społeczności.

Avatar Avatar Avatar


DoreK


Stwórca
811 postów
272 tematów

Discord: DoreK#1444
Lokalizacja:
IGN: DoreK
około rok temu

O nie dorek co ty znowu kombinujesz ?!?!?!?!?!?? - pewnie tak sobie pomyśleliście patrząc na tytuł tego tematu. Ale spokojnie, DCraft jest i dalej będzie.

To o co chodzi? 
Aktualna edycja v12 jest martwa i nic nie zapowiada się na to by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Warto wziąć pod uwagę to że trwa już prawie rok i jest to zdecydowanie najdłużej trwająca edycja DCrafta w historii.

Wiem że miała trwać dwa lata jednak był to zbyt ambitny pomysł który - jak się okazało - był skazany na porażkę. Uznałem, że trzymanie martwej edycji przez najbliższe kilka miesięcy to marnowanie pieniędzy które można przecież przeznaczyć na v13.

Więc...?
Aktualna edycja zostanie zamknięta w dniu wygaśnięcia VPS'a na którym się znajduje, czyli 20 sierpnia 2020 roku. Od tego dnia DCraft jako serwer nie będzie działał ale będzie to równoznaczne z przygotowaniami do v13. Nowa, trzynasta (oby nie pechowa!) edycja zostanie otwarta w grudniu lub styczniu - doświadczenie pokazuje że jest to najlepszy okres na otwieranie serwera, gdyż zarówno na v9 jak i v10 udało się utrzymywać bardzo zadowalającą liczbę graczy. DCraft v9 do końca wakacji w zasadzie cieszył się sporą popularnością. Gdyby nie awaria v10 to prawdopodobnie dziesiąta edycja cieszyłaby się jeszcze większą frekwencją i jeszcze dłuższym okresem działania, niestety awaria zmusiła nas do zrobienia nowej edycji "na szybko" która została otworzona w wakacje. W wakacje gracze byli, po wakacjach się rozmyli - tak samo z aktualną, dwunastą edycją.

Wnioski nasuwają się same
Otwieranie edycji w wakacje jest bez sensu ponieważ po wakacjach gracze ze względu na szkołę i tak dalej przestają grać. A potem słuch o serwerze zanika i już nie cieszy się odpowiednią popularnością by mógł utrzymać się sam. Dlatego właśnie serwer zostanie otwarty w grudniu/styczniu ponieważ od tego okresu do końca wakacji cały czas są jakieś okresy wolne (ferie, święta, długie weekendy itd.) co powinno się przełożyć na sporą ilość graczy. Ponadto ponownie wpuścimy non-premium na zasadzie weryfikacji przez stronę DCrafta tak by uniknąć multikont i innych diaxmenów 😅

Tylko... na nową edycję potrzebne są pieniądze
No właśnie. Dlatego utworzyłem zbiórkę na utworzenie v13. Są nieco większe koszta bo muszę opłacić programistów, bo za friko to mogę co najwyżej kopa w dupsko dostać choć i o to trudno będzie 😆

Jeżeli chcecie wspomóc serwer, gorąco zachęcam do dorzucenia się na zbiórkę: https://www.paypal.com/pools/c/8qwOCbsUOe
Każda złotówka się liczy! Do zobaczenia na v13 ;)


x 2

🥒 OGÓREK 🥒